קרית גת     כתבו למערכת / צור קשר   ברוך הבא, אורח ( התחבר | הירשם ) קרית גתים - המקומון של קרית גת   שלישי, 02:55
קרית גת - קרית גתים - המגזין האינטראטיבי הראשון של קרית גת - עדכונים שוטפים 24 שעות
 
  ראשי       חדשות       ספורט    
 
 
מדריך עסקים: משלוחים
 
 
 
שאל את הרב
שאלות נוספת לרב והפעם חגיגות בספירת העומר, הפלגה בשבת ונישואים עם אישה בהריון
מערכת קרית-גתים | פורסם ב25 לאפריל 2010 ב17:10 | צילום: אילוסטרציה
0 תגובות | שתף בפייסבוק

ספירת העומר

  • מוטי שואל: ספירת העומר: האם בראשי החודשים שיחולו במהלך הספירה נוהגים שמחה כרגיל או שחלים חלק מהאיסורים? מה לגבי יום ירושלים שיחול בקרוב?

תשובת הרב: בתקופה שבין פסח לשבועות נוהגים לספור את ספירת העומר. במקור מדובר בתקופה שמחה של מעבר מחג החירות הפיזית לחג החירות הרוחנית של שבועות. במובן זה תקופה זו דומה לימי חול המועד שבפסח ובסוכות. רק לפני קרוב לאלפיים שנה החלו לנהוג בתקופה זו מנהגי אבלות, בעקבות פטירתם של תלמידי רבי עקיבא. מכיוון שלא ידוע מתי בדיוק מתו תלמידי רבי עקיבא (ברור שמדובר בתקופה של ל"ג ימים), התפתחו שני מנהגים: מנהגי האבלות שמתחילים בפסח מסתיימים בל"ג בעומר לפי שיטה אחת לפי שיטה אחרת (חלק מהאשכנזים) מתחילים במנהגי אבלות בר"ח אייר ומסיימים בתחילת סיוון גם שם ל"ג ימים. יש נוהגים להסתפר בערב יום העצמאות לכבוד חג  העצמאות (ולפי השיטה השנייה ערב יום ירושלים). ויש שלא נהגו להסתפר ביום זה.   בראש חודש ממשיכים במנהגי האבלות. חשוב לציין שבהלכה מוזכרים מנהגי אבלות רק בהקשר של הימנעות מנישואין ואיסור תספורת. שירה ווקאלית לא נאסרה.

הפלגה בשבת

  • חיה שואלת: שלום לרב, בעוד כחודש אצא להפלגה שאליה הוזמנתי על ידי חברים לעבודה. ההפלגה מתחילה ביום חמישי ומסתיימת ביום שבת. האם עצם היותי באוניה בשבת הוא חילול שבת?

תשובת הרב: מבלי להיכנס לשאלה אם ובאלו תנאים מותר לנסוע לחו"ל נתייחס לעצם ההפלגה במהלך השבת. אסור להפליג בשבת באונייה למטרות של טיול. (כשמדובר בהצלה של יהודים או לצרכי מצווה זה כבר סיפור אחר), זאת גם אם כל אנשי הצוות גויים. אם אנשי הצוות יהודים אסור הדבר עוד יותר מסיבות של חילול שבת המוני. בהלכה נאסרה הפלגה בים החל מיום רביעי מחשש לחילול שבת. מלבד כל זאת יש מקום לבדוק את עניין הכשרות של האוכל במקום.  

נישואים בהריון

  • לירון שואלת: האם ניתן להתחתן בחתונה כדת וכדין כשהכלה בהריון מהחתן?

תשובת הרב: רצוי מאוד ואפשר לומר שאף מצווה היא לכלה (רווקה) בהריון להתחתן למי שהיא הרה לו. בתנאים הבאים : שאין מניעה אחרת לקשר שביניהם (אינם פסולי חיתון)  וששניהם מעוניינים בקשר הזה. ילד בריא גדל במשפחה שיש בא אבא ואימא שחיים בצוותא ומעניקים לו את החום והאהבה שהוא זקוק להם. ככלל נזכור שגם אם טועים לפעמים , לא צריך להעמיק בטעויות ומה שאפשר לתקן מתקנים. משל משלו חכמים: "מי שאכל שום וריחו נודף ימשיך ויאכל שום...?"  הנישואין יהיו כדת וכדין כשיתקיימו דרך הרבנות המקומית.

גם לכם יש שאלה לרב? כתבו אותה בתגובות לכתבה או בדוא"ל למערכת kiryatgatim@gmail.com והרב ישמח לענות עליה! לטורים קודמים של מדור 'שאל את הרב' לחצו כאן.

עוד באותו עניין
שאל את הרב     אילוסטרציה     אילוסטרציה

פרסם תגובה חדשה

כתבות נוספות: דת
מערכת קרית-גתים, ב10 לאוגוסט 2012 ב11:08
 
מערכת קרית-גתים, ב3 לאוגוסט 2012 ב06:43
 
מערכת קרית-גתים, ב3 לאוגוסט 2012 ב06:42
 
מערכת קרית-גתים, ב27 ליולי 2012 ב05:27
 
מערכת קרית-גתים, ב27 ליולי 2012 ב05:24
 
מערכת קרית-גתים, ב20 ליולי 2012 ב09:01
 
מערכת קרית-גתים, ב6 ליולי 2012 ב08:52
 
מערכת קרית-גתים, ב29 ליוני 2012 ב12:39
 
מערכת קרית-גתים, ב22 ליוני 2012 ב06:14
 
מערכת קרית-גתים, ב15 ליוני 2012 ב04:17
 
מה דעתך על תפקוד העירייה בימי מבצע צוק איתן?
 
ניתן לסגור בעוד 5 שניות
  סגור
 
90 מחוברים כרגע
90 אורחים, 0 משתמשים 0 משתמשים אנונימיים
   
קרית גתים - המגזין האינטראקטיבי הראשון של קרית גת
חדשות בקרית גת , פוליטיקה בקרית גת ,  פלילי בקרית גת , אקטואליה בקרית גת , חינוך בקרית גת עסקים בקרית גת , תרבות בקרית גת , ספורט בקרית גת ,  חיי לילה בקרית גת , מכבי עירוני קרית גת , מ.ס קרית גת , בית"ר קרית גת , בתי ספר בקרית גת , פיצריות בקרית גת , מסעדות בקרית גת , בילוי בקרית גת , עורכי דין בקרית גת  מתווכים בקרית גת , רכבים בקרית גת ,  מגרשי מכוניות בקרית גת , טיפוח ויופי קרית גת,  פרחים בקרית גת , רופאים בקרית גת , יועצים בקרית גת  בתי קפה בקרית גתאולמות בקרית גת , צלמים בקרית גת , סלוני כלות בקרית גת , תקליטנים בקרית גת , חתונות בקרית גת   חנויות בקרית גת  נסיעות בקרית גת , פאבים בקרית גת , רכבים בקרית גת , דירות בקרית גת , שיפוצניקים בקרית גת , נגרים בקרית גת , ניו קארס , צעצועים בקרית גת , דירות באשקלון , , ריינבו אינבסט , כרמי גת , לוחות בקרית גת

אשקלונים | קרית-גתים | רחובותים | אייסוקר

SiteON - בנית אתרים מתקדמת Powered by Invision Power Board v.1.3 © 2003 IPS, Inc
כל הזכויות שמורות ל - קרית גתים © 2009
האתר עוצב על ידי prinstyle